Rok 2011 - Firemní vítězství

I v tomto roce se aktivně do dračího soutěžení zapojila firemní posádka dračí lodi MONDI Štětí. Je potěšitelné, že se stala nedílnou součástí dračích soutěží a mezi ostatními týmy má již svoji pozici zdatného soupeře. O tom svědčí dosažené celoroční výsledky v jednotlivých kategoriích:

1. místo v Národním poháru firemních posádek 2011 (bodovalo 32 týmů)

2. místo v České národní lize 2011, za vítězem Dragonteam Předonín (celkem 118 posádek)

9. místo v Dragon Boat Grand Prix 2011 (zvítězil Ptáček Kojetín, druhou pozici si

vyjezdil Dragonteam Předonín a bronzový skončil Dragon Force Přerov - celkově hodnoceno

251 posádek).

Za těmito celkovými výsledky se skrývá umístění na jednotlivých závodech. Zde je nutno nejdříve vysvětlit, že Grand Prix (GP)jsou závody firemních a fun týmu, Grand Four (GF) zde startují i sportovní kluby navíc se také poprvé jezdila distance 2 km. Deset nejlepších bodových zisků z těchto soutěží se započítalo společně s finálovým umístěním do celkového pořadí.

Tratě 200 a 500m se jezdí klasickým rozjížďkovým způsobem s postupy až po finále s výsledným pořadím (obvykle 3-4 starty za den). 1 i 2km se jezdí s otáčkami pouze jednou a na výsledný čas.

Celkem jsme o body bojovali 23x na 12 kolbištích: 11x na 200m, 1x na 500m, 7x na 1km a 2km jsme pokořili 4x

V GP celkem 12 startů na 200m a 1km a dosažené výsledky: 1x2 místo v Praze, 8x3 pozice (ve Štětí, Pardubicích, Doksech, Třebouticích a Purkarci), 1x bramborová medaile a2x5 umístění. Ve firemním hodnocení vždy první.

V GF dohromady 9 startů na 200m, 500m a 2km. Mezi sportovními kluby jsme si vyjeli nejlépe 9.místo v Třeboni. Také zde byly vyhodnocovány firemní týmy. Jednou (na 2km v Pasohlávkách) jsme skončili za Manner Brno , ale ve všech dalších nás již nikdo nepřekonal.

Dva starty na 200m mimo uvedené soutěže s konečným výsledkem 1 .místo v Ústí n/L a stříbrnou pozicí ve Štětí. V obou případech také firemní vítězství.

Pro porovnání našich výsledků ještě přikládám tabulku celkového umístění v GP i v předcházejících ročnících:

3,14

Jistě je také zajímavé porovnat naším týmem dosažené časy. Bohužel to jde jenom na tratích v Račicích, protože na ostatních vodních plochách se staví tratě vždy znovu a nejsou shodné ( pro delší vzdálenosti to platí úplně všude).

50.42s

Z uvedených přehledů je jasné, že se dosáhlo výrazného výkonnostního zlepšení. Ke spokojenosti chybí ještě dosažení vítězství v některém ze závodu GP. Firemních vítězství jsme prakticky dosáhli na všech závodech GP, kde jsme startovali. Prostě to absolutní vítězství v závodě GP je náš sen.

Čím byl ještě tento rok pro nás zajímavý?

Například: v rámci přípravy na sezónu jsme začátkem dubna absolvovali 3,5 denní soustředění v Purkarci na Hněvkovické přehradě, kterého se aktivně zúčastnilo 26 dračic a draků Mondi.

Na závod Štětí Open jsme postavili dokonce dvě posádky. Druhá posádka si nevedla vůbec špatně, protože na 1 km skončila na 6. místě a ve vloženém klání na 200m dojela na třetí pozici hned za „A“týmem, který značně proháněla.

Již podruhé jsme startovali v Ústí – Vanově a zvítězili, ale závod nebyl součástí GP.

Byli jsme poprvé na závodech až v Pasohlávkách a v Ostrožské Nové Vsi.

Vůbec poprvé se závodilo na dračích lodích v nedalekých Třebouticích.

Podařilo se nám porazit i několik posádek sportovních klubů.

Celkem jsme měli 23 soutěžních startů, přičemž všechny absolvovaly: Pavla Kociánová, Pavlína Kaplanová, Josef Čermák st. a Michal Košek.

Při většině startů byl naším kormidelníkem náš trenér Petr Čáp Procházka.

Mnohokrát jsme pomohli doplnit týmy dračích lodí našich soupeřů.

Značně roste sportovní výkonnost mnoha týmů.

Vláďa Jůn sepsal Kroniku dračí lodi, kde velice poutavou formou popsal dění kolem firemní posádky Mondi od samého prvopočátku v roce 2006 a ta se podařila vydat i knižně.

Sezónu jsme jako tradičně uzavřeli DODRAČNOU. Součástí byl týmový závod levé strany proti pravé. Soutěžilo se na 500m v dračí lodi, v štafetovém běhu s kolečkem a v přetahované lanem. Těsně zvítězili praváci.

Událo se ještě mnoho zajímavého, však se každý může přesvědčit. Vždyť velice nutně potřebujeme doplnit náš tým. Stačí mít chuť a zájem sportovat a je možné se přihlásit u kteréhokoliv člena našeho dračího týmu. A těmi co za nás letos minimálně 3x startovali, jsou:

Pavlína Kaplanová, Pavla Kociánová, Monika Štorková, Iveta Janíková, Veronika Zapletalová, Anna Čermáková, Barbora Řeháčková, Michal Košek, Josef Čermák st. a ml., Luboš Honsárek, David a Pavel Müllerovi, Petr Nevečeřal, Tomáš Vrána, Zbyněk Vlach, Pavel Čermák ml., Vladimír Jůn, Tomáš Müller, Vítězslav Popelka, Zbyněk Štefl, Petr Hejtkov, Jan Kober, Pavel Bartusek, Jan Turek, Vojtěch Dostál, Aleš Riegert, Pasi Harju, Michal Čermák, Aleš Matuščin, Vlastimil Čermák a Jindřich Krejčí.

Nezbývá mi již nic jiného než tento článek ukončit známým rčením „Sportu zdar a dračím lodím zvláště" a těšit se na setkání u vody.